Studiuj skandynawistykę

Znajomość języka norweskiego i wiedza z zakresu ekonomii, prawa i kultury krajów skandynawskich. To tylko część kompetencji, które zdobędą studenci nowo otwartych studiów norweskich na Uniwersytecie Szczecińskim.

Kierunek adresowany jest zarówno do osób zamierzających współpracować z Norwegami w Polsce, jak i tych, którzy planują wyjechać do Skandynawii. Tamtejsi pracodawcy coraz częściej oczekują znajomości języka norweskiego i coraz więcej Europejczyków z dalekiej północy inwestuje w Polsce.

piastowIdeą nowego kierunku jest przekazanie studentom kompleksowej wiedzy na temat Norwegii – poczynając od języka norweskiego, na prawodawstwie i ekonomii kraju kończąc. Co ważne, zajęcia będą prowadzone również przez osoby z bogatym doświadczeniem na norweskim rynku pracy. Wystarczy powiedzieć, że w otwarcie studiów norweskich zaangażowani są Harald Nilsen z Nesna College oraz jego żona Ewa Jarvoll-Nilsen pracująca w norweskim przemyśle wydobywczym.

Nabór kandydatów na studia dzienne (60 miejsc) i zaoczne (60 miejsc) rusza już w czerwcu 2014 , a pierwsze zajęcia odbędą się w październiku 2014 roku. W ofercie Uniwersytetu Szczecińskiego znajdują się również trwające 3 semestry studia podyplomowe ze skandynawistyki z dwoma specjalnościami do wyboru: język norweski lub język szwedzki.

fot.Ulf Lundgren / VisitNorway, pracawnorwegii.biz

Print Friendly