SAAB wznawia produkcję i szuka pracowników

Po ponad roku przerwy produkcja samochodów SAAB ma ponownie ruszyć z pełnym impetem. W związku z tym marka planuje zatrudnienie 400 pracowników w swojej fabryce w szwedzkim Trollhättan.

Jesienią SAAB planuje rozpoczęcie produkcji modelu 9-3 i przymierza się  do wprowadzenia na rynek nowego elektrycznego samochodu. W związku z tym w fabrykach SAAB w szwedzkim Trollhättan zatrudnienie ma znaleźć około 400 osób.

Bieżące oferty pracy w SAAB można znaleźć na stronie saabcars.com.

Szwedzki producent obiecuje, że jego fabryki ruszą zaraz po sfinalizowaniu ostatnich kontraktów z dostawcami części. Przewiduje się, że nastąpi to jesienią tego roku. Proces rekrutacji nowych pracownik ma przyspieszyć  już we wrześniu.  

saab

Wyszukana stylistyka i innowacyjne rozwiązania technologiczne sprawiły, że samochody SAAB na trwałe wpisały się w historię motoryzacji. Nie uchroniło to marki przed problemami  i ciągłymi zmianami właścicieli. Raz znajdowała się w rękach amerykańskiego General Motors, innym razem szwedzki producent supersamochodów Koenigsegg szykował się do jej przejęcia, w końcu trafiła do holenderskiej grupy Swedish Automobile, która ogłosiła bankructwo. Mimo zamknięcia fabryki, znaczek SAAB wciąż wzbudzał ciepłe uczucia wśród pasjonatów motoryzacji. Nadal  myślano o wznowieniu produkcji samochodów SAAB. W czerwcu 2012 roku marka i znalazła nowego inwestora – National Electric Vehicle Sweden – który chce przywrócić jej dawną świetność.

fot.: Cecilia Larsson/imagebank.sweden.se

 

Print Friendly