Obostrzenia obowiązujące na promach Unity Line

  • Wjazd do Szwecji: 30 czerwca 2021 r., szwedzkie przepisy zostały dostosowane do unijnego rozporządzenia w sprawie certyfikatu COVID. Wjazd do Szwecji z krajów UE/EOG (w tym z Polski) jest możliwy nie tylko w przypadku posiadania negatywnego testu na obecność wirusa COVID-19, ale również w przypadku okazania zaświadczenia o szczepieniu przeciw COVID-19 lub zaświadczenia o przebytym zakażeniu COVID-19. W przypadku podróżujących, którzy zostali zaszczepieni przeciw COVID-19, wjazd do Szwecji będzie możliwy, jeśli druga dawka szczepionki została przyjęta co najmniej 14 dni przed przyjazdem do Szwecji. W przypadku ozdrowieńców, Unijny Certyfikat Covid powinien zostać wystawiony najwcześniej 11 dni po uzyskaniu pozytywnego testu i być ważny maksymalnie 180 dni od dnia uzyskania pierwszego pozytywnego wyniku testu.
  • Wjazd do Polski: przy wjeździe do Polski obowiązuje wymóg okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19, dowodu szczepienia lub dowodu statusu ozdrowieńca. Test musi być wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem do Polski.
 1. W zakładce tej znajdą Państwo informacje związane z zasadami postępowania w przeciwdziałaniu pandemii COVID-19 na promach Unit Line

  1. Nasza Telefoniczna Obsługa Rezerwacji jest do Państwa dyspozycji wg poniższego grafiku:

  • poniedziałek – piątek: 8:00 – 18:00
  • sobota: 8:30 –15:30

  Zważywszy na dużą ilość telefonów nie jesteśmy w stanie wszystkim Państwu udzielić odpowiedzi, dlatego też w kolejności chronologicznej - zaczynając od najnowszych informacji - przedstawiamy Państwu w jednym miejscu aktualne i jedyne prawdziwe informacje w temacie.

  Działania prewencyjne na promach Unity Line

  Fotorelacja z prowadzonych środków zapobiegawczych przed COVID-19 na promach Unity Line.

  Unikaj zarażenia siebie i zarażania innych 

  Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

Zapoznaj się!

Najważniejsze obostrzenia

LIVE

Informacje przewoźnika w temacie COVID-19

Ostatnia aktualizacja:

2021-07-20 09:30

Informacje dotyczące aplikacji mObywatel:
Podczas kontroli na terminalach promowych wymagane jest okazanie tradycyjnego dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Zgodnie z informacją Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na stronie https://www.gov.pl/web/mobywatel/mobywatel-dokument z aplikacji można skorzystać tylko na terenie Rzeczypospolitej Polski:

 • Z mObywatela skorzystasz w pociągach, podczas kontroli, podczas wyborów, przy zakładaniu kart lojalnościowych, odbierając „polecony” na poczcie, na siłowni, w sklepie, w recepcji, w przychodni, w hotelu, przy korzystaniu z innych usług.
 • Z mObywatela nie skorzystasz w sytuacji, w której prawo wymaga okazania dowodu osobistego lub paszportu (np. w banku, na lotnisku, u notariusza, rejestrując kartę SIM).
 • NIE MOŻESZ korzystać z mObywatela, jeśli twój dowód osobisty jest nieważny — na przykład został zastrzeżony z powodu kradzieży lub zagubienia.

2021-07-02 14:30

Wjazd do Polski: przy wjeździe do Polski obowiązuje wymóg okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19, dowodu szczepienia lub dowodu statusu ozdrowieńca. Test musi być wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem do Polski.

Wjazd do Szwecji: 30 czerwca 2021 r., szwedzkie przepisy zostały dostosowane do unijnego rozporządzenia w sprawie certyfikatu COVID. Wjazd do Szwecji z krajów UE/EOG (w tym z Polski) jest możliwy nie tylko w przypadku posiadania negatywnego testu na obecność wirusa COVID-19, ale również w przypadku okazania zaświadczenia o szczepieniu przeciw COVID-19 lub zaświadczenia o przebytym zakażeniu COVID-19. W przypadku podróżujących, którzy zostali zaszczepieni przeciw COVID-19, wjazd do Szwecji będzie możliwy, jeśli druga dawka szczepionki została przyjęta co najmniej 14 dni przed przyjazdem do Szwecji. W przypadku ozdrowieńców, Unijny Certyfikat Covid powinien zostać wystawiony najwcześniej 11 dni po uzyskaniu pozytywnego testu i być ważny maksymalnie 180 dni od dnia uzyskania pierwszego pozytywnego wyniku testu.

Powyższa zasada wjazdu obowiązywać będzie do 31 października 2021r.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/szwecja/unifikacja-zasad-wjazdu-do-szwecji

Z obowiązku posiadania negatywnego testu zwolnione są osoby wjeżdżające do Szwecji z krajów nordyckich: Dania, Norwegia, Finlandia i Islandia.
Więcej informacji na stronie: https://www.government.se/articles/2020/04/questions-and-answers-about-the-entry-ban-to-sweden/?fbclid=IwAR1-C61gWnVnh7yh7-KfG3ataLwHjJoMpNuABMr0TUl0N_Q4BFfYeUOFp2A

Unijne cyfrowe zaświadczenie COVID-19: https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/eu-digital-covid-certificate_pl

2021-06-24 09:00

Do 31.08.2021 przy wjeździe do Polski obowiązuje wymóg okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19, dowodu szczepienia lub dowodu -s-tatusu ozdrowieńca. Test musi być wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem do Polski. W przypadku braku testu należy odbyć 10-dniową kwarantannę domową.
Pasażerowie, na których nałożono obowiązek kwarantanny na granicy, mogą wykonać na własny koszt test na terenie Polski, a jego negatywny wynik uzyskany w ciągu 48h od przekroczenia granicy zwalnia ich z kwarantanny.

Grupy zwolnione z obowiązku okazania wyniku testu:

 • kierowcy frachtowi, marynarze itp.
 • osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19
 • ozdrowieńcy maksymalnie do 6 miesięcy od zakończenia izolacji;
 • zwolnieni z testu w związku z nauką lub pracą za granicą
 • inne określone w rozporządzeniu

2021-05-07 12:30

Zgodnie z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r.:

 • Ograniczenia w przekraczaniu granicy obowiązują obecnie do 5 czerwca 2021 r.
 • Osoba płynąca ze Szwecji promem do Świnoujścia w celu innym niż udanie się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu w Polsce – jeśli nie kwalifikuje się na któreś zwolnienie -  musi dysponować negatywnym wynikiem testu diagnostycznego;
 • Osoba płynąca ze Szwecji promem do Świnoujścia w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu w Polsce – jeśli nie kwalifikuje się na któreś zwolnienie - musi poddać się kwarantannie;
 • Z powyższych obowiązków zwolnione są osoby wymienione w § 3 ust. 1 i ust. 2 pkt 2, 3, 14, 15 i 18, w tym: załoga statku morskiego, kierowcy ciężarówek, busów od 7 do 9 osób i autobusów, osoby z zaświadczeniem o szczepieniu przeciwko COVID, ozdrowieńcy max 6 miesięcy wstecz i osoby podróżujące w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych.
 • Z obowiązku poddania się kwarantannie (dot. osób podróżujących w celu udania się do miejsca zamieszkania lub pobytu w Polsce) zwolnione są też osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonany, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu – test musi być w języku polskim lub angielskim.

2021-04-22 11:30

Zmiany w Rozporządzeniu obowiązujące od 20.04.2021 -  osoby przekraczające granicę morską, posiadające negatywny wynik testu na obecność covid, ważny 48h w języku polskim lub angielskim,  nie podlegają kwarantannie po wjeździe do Polski.

2021-04-08 11:30

Przedłużenie restrykcji obowiązujących w Polsce oraz wjazdu do Polski do dnia 25.04.2021.  Czytaj dalej

2021-03-31 16:30

Punkt testowania na COVID-19 w Ystad:
Adres: port Ystad, ul. Bornholmsgatan 8 (ten sam budynek, co terminal promowy)

Godziny otwarcia:

 • Wielkanoc: 01-05.04 : 11:00 – 16:00
 • Od 06.04, również w soboty i niedziele: 09:00 – 22:00

Kontakt: support@innovacc.se

Cennik:

 • Test antygenowy: 495 SEK
 • Test na przeciwciała: 299 SEK
 • Test PCR: 1495 SEK

Płatność: kartą płatniczą

2021-03-29 18:00

Informujemy, iż na terenie Terminala w Świnoujściu znajduje się punkt testowania na COVID-19.
Wymieniony punkt usytuowany jest przy Armatorskim Punkcie Kontroli Samochodów i czynny jest w godz. 06.00-22.00
Kontakt: tel. 511-110-010

Przed przystąpieniem do badania firma BEP MED CENTER zachęca do wypełnienia formularza na stronie: https://sars-test.online/ dzięki któremu czas badania skróci się do 5 min.
Nie jest to rejestracja online!

W Świnoujściu testy na COVID można przeprowadzić w następujących miejscach:
https://diag.pl/katalogi/miasta-badania-krwi/swinoujscie/

Podstawowe informacje dotyczące testów w Szpitalu Miejskim w Świnoujściu:

TESTY ANTYGENOWE 

 • Są wykonywane codziennie w godzinach 10-12
 • Można wejść „z ulicy” (bez wcześniejszych zapisów)
 • Wejście od ul Mieszka I 4 (kontener do badań)

TESTY PCR 

 • Trzeba się zapisać co najmniej jeden dzień wcześniej
 • Zapisy na badanie pod numerem telefonu: 504 470 694
 • Wejście od ul Jana z Kolna (kontener do badań)
 • Na wynik czekamy ok 24h