Odkryj Szwecję na rowerze - wycieczka do Szwecji

Rowerem po Szwecji

Fani jednośladów kochają wolność i wiatr we włosach. Jadąc rowerem po Szwecji mogą przyrodę poczuć, a nie tylko podziwiać zza samochodowej szyby. Szwedzkie ścieżki zapewniają widok na jeziora, lasy, a nawet Bałtyk. Do tego są szerokie, dobrze oznaczone i… tak blisko Polski! Wystarczy wsiąść na prom w Świnoujściu, by po ośmiu godzinach zacząć odkrywać nowe tereny.

Osoba wjeżdżająca na prom rowerem zobowiązana jest do posiadania kamizelki odblaskowej.

 • Przejazd w dwie strony promem Polonia lub Skania na trasie Świnoujście-Ystad-Świnoujście.
 • Miejsce w kabinie 4 osobowej w obie strony.
 • Przewóz roweru w obie strony.
 • Kupon na lunch box na trasie Świnoujście-Ystad.
 • Dodatek paliwowy i ekologiczny.
 • Oferta tylko i wyłącznie dla podróżujących rowerem.
 • Oferta specjalna, po opłaceniu nie podlega zwrotowi.
 • Oferta ważna na wyjazdy i powroty każdego dnia tygodnia.
 • W przypadku chęci wykupienia kabiny na własność należy dopłacić za pozostałe łóżka w kabinie zgodnie z obowiązującym cennikiem.
 • liczba miejsc limitowana
 • Osoba wjeżdżająca na prom rowerem zobowiązana jest do posiadania kamizelki odblaskowej.

Wycieczki rowerowe do Szwecji

Szwedzi uwielbiają jeździć na rowerze i stworzyli wyjątkową infrastrukturę dla rowerzystów. Trasy rowerowe w Szwecji zachwycają przede wszystkim pięknymi widokami i możliwością kontaktu z niezwykłym bogactwem dzikiej natury. Ale miasta również są doskonale przygotowane do turystyki rowerowej. Wybierz się promem do Ystad, zabierz ze sobą rower i poznaj ten kraj z perspektywy dwóch kółek.

Szlak rowerowy Skåneleden w Skanii

Prom do Ystad kursuje regularnie, a rowerowy szlak Skåneleden jest naprawdę wyjątkowy. To ponad 1300 km trasy rowerowej, która przechodzi przez Skanię, czyli najbardziej wysuniętą na południe część Szwecji. Możesz wybrać jedną z 6 niezwykłych tras, które niekiedy łączą się ze sobą. Do każdego ważnego punktu trasy możesz wygodnie dojechać autobusem. Szlak rowerowy w Skanii zachwyca przede wszystkim zróżnicowaniem krajobrazu i niezwykłymi widokami - skaliste brzegi, szerokie piaszczyste plaże i otwarte morze oraz zabytki świadczące o niezwykłej kulturze Szwecji. Możesz wpaść tu na jednodniową wycieczkę albo zaplanować kilkudniową trasę po wybranych etapach.

Co warto zobaczyć w Skanii?

Gdy prom dotrze do Ystad, dobrze mieć już obrany kierunek wycieczki. Możliwości masz bardzo dużo i dlatego warto wszystko zaplanować. A co w Skanii jest warte obejrzenia? Które trasy warto polecić? To sprawa indywidualna. Wszystko zależy od Twoich upodobań i długości trasy.

Ales Stenar, czyli „szwedzki Stonehenge”

Kamienny kompleks niedaleko Ystad, który nie doczekał się jeszcze odkrycia, w jakim celu go zbudowano.

Miasto Trelleborg

To niezwykle ważny port w Szwecji, który słynie z odrestaurowanej twierdzy Wikingów.

Szlak Sydostleden

Ta trasa biegnie wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża i jest poprowadzona przez przepiękny region, wśród jezior, nadmorskich wzgórz i szerokich piaszczystych plaż

Szlak Kattegatleden

To trasa dla wymagających, którą pojedziesz wzdłuż jednego z najpiękniejszych wybrzeży na świecie. Będziesz tu mijał liczne kafejki i restauracje oraz miejsca noclegowe – kempingi, kwatery agroturystyczne i hotele.

Malmö, największe miasto w Skanii

Większość mieszkańców w tym mieście porusza się na rowerach. Masz wrażenie, że jest ich zdecydowanie więcej niż kierowców. Na każdym kroku znajdziesz tu stacje naprawy rowerów i wypożyczalnie.