Firma

Spółka Unity Line, założona w maju 1994 roku jest jedną z największych firm armatorskich działających na rynku bałtyckich przewozów promowych, wchodzi w skład grupy kapitałowej Polskiej Żeglugi Morskiej (PŻM). W ramach prowadzonej działalności firma zajmuje się profesjonalnym zarządzaniem promami morskimi oraz działalnością turystyczną i transportową.


Struktura floty Unity Line umożliwia obsługę wszystkich grup odbiorców: pasażerów, spedytorów oraz przewoźników drogowych i kolejowych. Promy w zarządzie Spółki eksploatowane są na liniach: Świnoujście – Ystad oraz Świnoujście – Trelleborg.


Za wizytówkę Unity Line uważany jest prom Polonia. Jednostka oddana do eksploatacji w 1995 roku, nadal uchodzi za jeden z nowocześniejszych i najbezpieczniejszych promów pływających po wodach Bałtyku. Rosnące zainteresowanie usługami Unity Line oraz stały rozwój oferty w bezpośredni sposób przekładają się na kolejne inwestycje podejmowane przez Spółkę. We wrześniu 2008 roku, do ruchu wprowadzona została kolejna jednostka pasażerska – m/f Skania. Dzięki temu promy pasażerskie Unity Line pokonują trasę Świnoujście – Ystad w ruchu wahadłowym. Oznacza to, że pasażerowie w jeszcze bardziej elastyczny i komfortowy sposób mogą planować swoją podróż.Obok jednostek pasażerskich – promów Polonia i Skania – w zarządzie Unity Line znajduje się pięć jednostek zorientowanych na obsługę rynku cargo – promy ładunkowe: Jan Śniadecki; promy ładunkowo-pasażerskie: Gryf, Galileusz, Wolin i Copernicus.Jesteśmy największym przewoźnikiem w korytarzu z Polski do Skandynawii, w segmencie cargo .


Unity Line obsługuje całość przewozów kolejowych między Polską a Szwecją oraz ponad 63% wolumenu na rynku transportu samochodów ciężarowych.

Obecnie promy Unity Line goszczą rocznie ponad 340.000 pasażerów i ponad 250.000 kierowców ciężarówek. Liczba ta wzrasta z każdym rokiem.


UNITY LINE w skrócie:


 • rok założenia: 1994
 • liczba promów w zarządzie: 8
 • m/f Polonia
 • m/f Skania
 • m/f Jan Śniadecki
 • m/f Kopernik
 • m/f Gryf
 • m/f Galileusz
 • m/f Wolin
 • m/f Copernicus
 • 2 linie: Świnoujście - Ystad, Świnoujście - Trelleborg

Cele Unity Line:


1. Ciągłe podnoszenie jakości oferowanych usług.

2. Maksymalizacja bezpieczeństwa i komfortu podróży.

3. Zapewnienie bogatej oferty wypoczynkowej i rozrywkowej.

4. Zatrudnianie pracowników o wysokich kwalifikacjach zawodowych, co gwarantuje wysoką jakość usług.

5. Dbanie o środowisko naturalne


Działalność Unity Line jest objęta systememi: ISO 9001:2008HACCP. Firma co roku podlega działaniom kontrolnym w tym zakresie i od ponad 20 lat utrzymuje i doskonali oferowaną Klientom jakość usług.

Nasze najwyższe standardy są poświadczone certyfikatami wydanymi przez Lloyd's Register Quality Assurance.


Certyfikat HACCP m/f Polonia

Certyfikat HACCP m/f Skania

Certyfikat ISO 9001:2008

Misja

 „Być najlepszym operatorem promowym na Bałtyku”


Jarosław Kotarski - Dyrektor

Jarosław Kotarski

Dyrektor Unity Line Limited Ltd.

DO GÓRY

Ważne informacje

Oferta cargo

O Unity Line

Dołącz do nas

Strefa agenta Zaloguj się Wersja mobilna