Inspiracje Wycieczek po Skandynawii

Bornholm zielona wyspa Bałtyku

Odwiedźcie z nami wyspę, która leży zaledwie 100 km od wybrzeży Polski. Zwiedzimy wspólnie m.in. największe tutejsze miasto – Rønne – oraz dawną wioskę rybacką. W Gudhjem, stolicy wędzonego śledzia, zatrzymamy się na smaczny posiłek. Odnajdziemy też plażę, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych w całej Europie.

Wiedzieliście, że krajobraz Bornholmu zdominowany jest przez piękną, soczystą zieleń? Jak wiadomo, kolor ten uspokaja i relaksuje. Wyspa ta stanowi więc idealny kierunek na weekendową podróż, która oderwie Was od stresów dnia codziennego.

Klify Bałtyku i magiczna Kopenhaga

Pełnia wiosny i zbliżające się lato mogą inspirować do przeżycia przygody z prawdziwego zdarzenia. Chwila, chwila…. Ale do dyspozycji mamy tylko weekend, a na dodatek wszystko trzeba najpierw zaplanować. Wcale nie! Oto gotowy pomysł na niezwykłą wyprawę. Kotwica w górę!

Rozpoczniemy – pełnym rozrywek – rejsem przez Bałtyk, a potem będzie już tylko ciekawiej. Co mamy w planach? Na początek prawdziwy rarytas. Zapierające dech widoki klifów wyspy Møns. Następnie, przejazd znanym mostem nad Sundem łączącym Szwecję z Danią. A później spacer po Kopenhadze, gdzie odwiedzimy m.in. Małą Syrenkę i malowniczą, dzielnicę portową Nyhavn. Czas spakować bagaż i ruszać. Przygoda czeka!

Kopenhaga prosto z mostu

Na tej wycieczce będziecie mieć wyjątkową okazję do podziwiania pięknych miast i to zarówno z perspektywy lądu, jak i wody. Wszystko zacznie się już w Szczecinie, gdzie pieszą trasę w poszukiwaniu zabytków, połączymy z rejsem na pokładzie statku białej floty. Kolejna taka okazja czekać będzie na Was podczas zwiedzania, tętniącej życiem, Kopenhagi. A co w międzyczasie? Wizyta w Malmö, przejazd znanym mostem nad Sundem i wiele atrakcji w trakcie podróży promem!

Królewska Podróż – śladami dynastii Gryfitów

Losy Pomorza Zachodniego, Danii oraz Szwecji mocno się ze sobą splatają. Między innymi właśnie za sprawą dynastii Gryfitów. Wybierzcie się razem z nami w fascynującą podróż tropami zagadek historii.

Zaczniemy już w Szczecinie wizytą na Zamku Książąt Pomorskich i rejsem po Odrze. W duńskim miasteczku Helsingor zobaczymy pomnik Eryka Pomorskiego – urodzonego w Darłowie – króla Danii, Szwecji i Norwegii. Odwiedzimy też Kronborg, który zwany jest Zamkiem Hamleta. Domyślacie się, dlaczego?

Do Kopenhagi dostaniemy się, jadąc wzdłuż pięknego wybrzeża cieśniny Sund. Stolica Danii obfituje w urokliwe budowle, fontanny, place i zaułki. My na pewno odwiedzimy Pałac Amalienborg, a także siedzibę Parlamentu – Zamek Christiansborg. Do Ystad zaś, gdzie czekać będzie na nas prom, wrócimy m.in. przez słynny most nad Sundem.

Skandynawskie Porty: Kopenhaga i Göteborg

Na sam koniec wakacji proponujemy czterodniowy wypad do Skandynawii. Wyprawa ta naładuje Was pozytywną energią na jesień i zimę!

W stolicy Danii odwiedzimy Mała Syrenkę i królewski Amalienborg. Wejdziemy też do najstarszego obserwatorium astronomicznego w Europie i spojrzymy na całą Kopenhagę z góry. Wyjeżdżając, obierzemy trasę wzdłuż malowniczego wybrzeża cieśniny Sund, czyli  tzw. „duńskiej riwiery”.

Wizytę w Göteborgu rozpoczniemy w wielkim stylu –  w muzeum kultowej marki Volvo. Spacerując po tym zabytkowym, szwedzkim mieście zajrzymy też m.in. do urokliwej dzielnicy Hagen.

Za dużo zwiedzania? Spokojnie, wypoczniecie podczas rejsu powrotnego. Albo i nie… Bo w planach, na pożegnanie, mamy dyskotekę!

Światowe wino w Królewskiej Oprawie

Masz ochotę smakować dobre wino, rozkoszując się widokiem morskich fal? Marzy Ci się odpoczynek w rozległych ogrodach z widokiem na piękny zamek? Ta wycieczka z pewnością przypadnie Ci do gustu! Zapraszamy na warsztaty sommelierskie na pokładzie promu Skania oraz ekscytującą wycieczkę do Zamku Bosjökloster nad jeziorem Ringsjön.

Z widokiem na Kopenhagę

Czterodniowa wycieczka, w trakcie której poczujecie prawdziwego ducha Skandynawii. Na sam początek docenicie tutejszą przyrodę. Czeka was niesamowity spacer w chmurach, na szczyt spiralnej, 45-metrowej wieży widokowej. Odwiedzicie też wyspę Møn, która słynie z niepowtarzalnych, białych klifów.

Kolejnego dnia, zanurzycie się w wielkomiejskim klimacie pięknej Kopenhagi. Po intensywnym zwiedzaniu stolicy Danii odetchniecie, pijąc pyszną kawę w ogrodach zamku Bosjökloster. Uwaga! Odpoczynek Wam się przyda, bo w drodze powrotnej czeka Was dyskoteka na pokładzie naszego promu!