1. Informujemy, że ze względów eksploatacyjnych poniższe odejścia zostały odwołane:

  m/f Epsilon

  • 22.06.2024 godz. 07.00 odejście ze Świnoujścia
  • 22.06.2024 godz. 15.55 odejście z Trelleborga

  m/f Galileusz

  • 23.06.2024 godz. 07.00 odejście ze Świnoujścia
  • 23.06.2024 godz. 19.20 odejście z Ystad

  Wszystkie  pojazdy  z  potwierdzonymi  rezerwacjami dostaną  propozycję  transportu  na pozostałych promach naszego serwisu w kolejnych odejściach. Aby uzyskać szczegółowe informacje, prosimy o kontakt z naszymi biurami promowymi. Za wszelkie niedogodności wynikające z powyższej sytuacji przepraszamy.

Rozkład rejsów

 • 23 czerwca m/f Skania

  Rejs nocny

  23:00odejście

  06:30przyjście

  Świnoujście Ystad
 1. Na m/f Wolin i m/f Epsilon możliwe są rezerwacje pasażerskie dla pasażerów zmotoryzowanych. Są one dokonywane drogą telefoniczną za pośrednictwem Telefonicznej Obsługi Rezerwacji.

  Płatność za rezerwację pasażerską na oba te promy dokonywana będzie na terminalu w dniu wyjazdu na 2 godziny przed planowaną godziną odpłynięcia.

  Rezerwacja telefoniczna: pon. – pt.: 8:00 - 18:00, sob.: 8:30 - 15:30
  Kontakt: +48 91 88 02 909 lub +48 91 321 61 56  (niedziele i święta)
  rezerwacje@unityline.pl

Rozkład rejsów Polska-Szwecja

Chcesz zaplanować podróż do Skandynawii? Sprawdź, kiedy odpływają nasze promy do Szwecji, a także te wypływające w drogę powrotną. Wybierz kursy, które najbardziej Ci odpowiadają i zarezerwuj bilety. Niezapomniana podróż, jaką zapewnią Ci nasze promy pasażerskie, jest na wyciągnięcie ręki!

Promy Świnoujście-Ystad

Połączenie promowe do Ystad to nasza specjalność. W tym szwedzkim mieście poczujesz prawdziwie skandynawski klimat. Na trasie Świnoujście-Ystad pływają zarówno pasażerskie, jak i ładunkowe promy do Szwecji obsługiwane przez Unity Line. Terminal w Świnoujściu znajduje się ok. 500 m od Dworca Głównego PKP, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie — parking samochodowy.

Ze Świnoujścia do Ystad odpływają przede wszystkim nasze flagowe promy pasażerskie do Szwecji: Polonia oraz Skania, a także prom ładunkowy Galileusz. Bez względu na to, czy chcesz wypłynąć w ciągu dnia, czy na noc, znajdziesz odpowiednią ku temu możliwość.

Co warto zobaczyć w Ystad?

Ystad to nie tylko jeden z najsłynniejszych szwedzkich portów, lecz również miasto, które powinien odwiedzić każdy miłośników skandynawskich kryminałów. To bowiem tutaj rozgrywa się akcja powieści Henninga Mankella o komisarzu Kurcie Wallanderze, a port w Ystad stał się jednym z ulubionych miejsc spacerowych słynnego szwedzkiego detektywa. Prom w Świnoujściu to okazja, by nawet tego samego dnia znaleźć się w Szwecji i spacerować śladami Wallandera!

Prom do Szwecji, który kończy swój rejs w Ystad lub Trelleborgu jest też najlepszą opcją dla osób podróżujących do Danii. Wystarczy udać się do pobliskiego Malmö, które jest połączone z Kopenhagą mostem Øresund – znanym z serialu kryminalnego „Most nad Sundem”.

Ile trwa rejs do Szwecji?

Zastanawiasz się, ile trwa rejs do Szwecji z Unity Line? Odległość ze Świnoujścia do Ystad wynosi 92 mile morskie, czyli 170,384 km. Przeprawa promowa na tej trasie trwa średnio ok. 7,5 godziny, natomiast rejs do Trelleborga ok. 7 godzin. Długość rejsu może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne lub inne niezależne od nas czynniki.

Promy Ystad-Świnoujście

Promy ze Szwecji do Polski odpływają każdego dnia i są obsługiwane przez te same promy pasażerskie oraz promy ładunkowe z naszej floty. Podobnie jak promy na trasie Polska-Szwecja, tak te w drogę powrotną wypływają zarówno w ciągu dnia, jak i na noc. Jako pasażer możesz liczyć na komfortową kabinę, w której zregenerujesz siły, świetne posiłki w promowych restauracjach i szereg innych opcji rozrywkowych. Nieco ponad 7-godzinna trasa Ystad-Świnoujście upłynie szybko i przyjemnie! Dodatkową atrakcją naszych rejsów jest możliwość podziwiania wschodu lub zachodu słońca na środku Bałtyku!

Promy Świnoujście-Trelleborg

Trelleborg jest jednym z największych portów promowych i transportu intermodalnego w całej Skandynawii. Jest głównym węzłem komunikacyjnym między Europą Środkową a Północną. Każdego roku obsługuje 2 mln pasażerów i więcej niż 500 000 ciężarówek. Pływają tu aż 4 nasze promy towarowe do Szwecji: Gryf, Copernicus, Wolin, Epsilon  – funkcjonują również jako promy towarowe do Szwecji. Przeprawa trwa ok. 7 godzin.

Co warto zobaczyć w Trelleborgu?

Prom Polska-Szwecja płynący do Trelleborga dla wielu osób jest dopiero początkiem podróży. Warto jednak poświęcić chwilę na pobyt w samym Trelleborgu, gdzie znajdują się naprawdę niezwykłe atrakcje. Jedną z nich jest Trelleborgen, czyli skansen ze rekonstruowaną osadą wikingów, który spodoba się każdemu fanowi serialu „Wikingowie”. Szczególnie warto przyjechać tu latem, kiedy w jeden z lipcowych weekendów odbywa się Bitwa pod Trelleborgen wraz z targiem, pokazami, muzyką i rzemiosłem. W Trelleborgen można też wziąć ślub i zorganizować wesele w stylu wikińskim!

Podczas pobytu w szwedzkim mieście portowym warto również odwiedzić Galerię Sztuki Axela Ebbesa, rzeźbiarza i pisarza żyjącego w latach 1868-1941. Artysta podarował miastu swoje największe dzieła, które odwiedzający mogą podziwiać w lokalnej Galerii Sztuki.

Spragnionym kontaktu ze skandynawską naturą polecamy natomiast wizytę w Rezerwacie Przyrody Dalköpinge ängar, który znajduje się na wschód od Trelleborga, obok popularnego kąpieliska Dalabadet. Występują tu rzadkie gatunki motyli, a także wiele ptaków brodzących.

Promy Trelleborg-Świnoujście

Unity Line obsługuje również trasę z Trelleborga do Polski. Codziennie wypływamy z południowej Szwecji do Świnoujścia – zachęcamy do odbycia szybkiej podróży, zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Wszystkie promy Unity Line odpływają ze Świnoujścia, lecz istnieje możliwość wyboru miejsca docelowego: Ystad lub Trelleborga. Są to miasta portowe oddalone od siebie o zaledwie 50 km, które wyróżniają się dobrymi połączeniami komunikacyjnymi ze szwedzkimi miejscowościami. Na prom do Szwecji możesz też wjechać samochodem, minibusem, vanem, camperem, motocyklem lub rowerem i podróżować po Skandynawii własnym środkiem transportu.