O firmie - Unity Line

Firma

Spółka Unity Line, założona w maju 1994 roku jest jedną z największych firm armatorskich działających na rynku bałtyckich przewozów promowych, wchodzi w skład grupy kapitałowej Polskiej Żeglugi Morskiej (PŻM). W ramach prowadzonej działalności firma zajmuje się profesjonalnym zarządzaniem promami morskimi oraz działalnością turystyczną i transportową.

Struktura floty Unity Line umożliwia obsługę wszystkich grup odbiorców: pasażerów, spedytorów oraz przewoźników drogowych i kolejowych. Promy w zarządzie Spółki eksploatowane są na liniach: Świnoujście – Ystad oraz Świnoujście – Trelleborg.

Za wizytówkę Unity Line uważany jest prom Polonia. Jednostka oddana do eksploatacji w 1995 roku, nadal uchodzi za jeden z  najbezpieczniejszych promów pływających po wodach Bałtyku. Rosnące zainteresowanie usługami Unity Line oraz stały rozwój oferty w bezpośredni sposób przekładają się na kolejne inwestycje podejmowane przez Spółkę. We wrześniu 2008 roku, do ruchu wprowadzona została kolejna jednostka pasażerska – m/f Skania. Dzięki temu promy pasażerskie Unity Line pokonują trasę Świnoujście – Ystad w ruchu wahadłowym. Oznacza to, że pasażerowie w jeszcze bardziej elastyczny i komfortowy sposób mogą planować swoją podróż.

Obok jednostek pasażerskich – promów Polonia i Skania – w zarządzie Unity Line znajduje się pięć jednostek zorientowanych na obsługę rynku cargo – promy ładunkowe: Jan Śniadecki; promy ładunkowo-pasażerskie: Gryf, Galileusz, Wolin i Copernicus.

Nasza Misja

"Być najlepszym operatorem promowym na Bałtyku"

Jarosław Kotarski

Dyrektor Unity Line Ltd.

IMG_8832.jpg

Jesteśmy największym przewoźnikiem w korytarzu z Polski do Skandynawii, w segmencie cargo.

Unity Line obsługuje całość przewozów kolejowych między Polską a Szwecją oraz ponad 63% wolumenu na rynku transportu samochodów ciężarowych. Obecnie promy Unity Line goszczą rocznie ponad 340.000 pasażerów i ponad 250.000 kierowców ciężarówek. Liczba ta wzrasta z każdym rokiem.

Unity Line w skrócie

rok założenia: 1994
liczba promów w zarządzie: 7
m/f Polonia
m/f Skania
m/f Jan Śniadecki
m/f Gryf
m/f Galileusz
m/f Wolin
m/f Copernicus
2 linie: Świnoujście - Ystad, Świnoujście - Trelleborg

Cele Unity Line

  1. Ciągłe podnoszenie jakości oferowanych usług.
  2. Maksymalizacja bezpieczeństwa i komfortu podróży.
  3. Zapewnienie bogatej oferty wypoczynkowej i rozrywkowej.
  4. Zatrudnianie pracowników o wysokich kwalifikacjach zawodowych, co gwarantuje wysoką jakość usług.
  5. Dbanie o środowisko naturalne

Działalność Unity Line jest objęta systememi: ISO 9001:2008HACCP. Firma co roku podlega działaniom kontrolnym w tym zakresie i od ponad 20 lat utrzymuje i doskonali oferowaną Klientom jakość usług.

Nasze najwyższe standardy są poświadczone certyfikatami wydanymi przez Lloyd's Register Quality Assurance.