Najnowsze i historyczne formy szwedzkiego designu w zasięgu kilku kliknięć? Dzięki nowopowstałej stronie SwedishDesign.org, promującej szwedzkie wzornictwo we wszystkich jego przejawach, jest to teraz możliwe.

Innowacyjny przepis na SwedishDesign.org sprawia, że staje się ona miejscem spotkań odbiorcy sztuki użytkowej z samymi twórcami, którzy prezentują czytelnikowi najnowsze trendy w szwedzkim wzornictwie. Nie zapomniano również o korzeniach współczesnego designu w Szwecji, które są bogato ilustrowane materiałami z kolekcji stowarzyszenia promującego wzornictwo kraju dawnych wikingów – Svensk Form oraz zasobami największego na świecie archiwum biznesu – Centre for Business History.

-> Więcej o stylu skandynawskim przeczytasz tu: Prostota skandynawskiego designu <-

What so what  - Strona świetnie prezentuje również ewolucję szwedzkiego wzornictwa. Mimo upływu lat, współczesny szwedzki design dzieli wiele cech wspólnych z tym, który dominował w latach 50-tych – w obu wypadkach stawia się na prostotę formy i nawiązania do natury. Wszystkich, którzy cenią nowoczesną estetykę, zachęcamy gorąco do odwiedzenia Swedish Design.