Najkorzystniejsze połączenie do Skandynawii

Rejsy do Szwecji - podróż do Skandynawii

Planujesz wyjazd do Szwecji, Danii lub Norwegii i zastanawiasz się, który środek transportu wybrać? Możliwości jest kilka. Zdecydowanie najtrudniejszą jest podróż pociągiem – do żadnego z tych krajów nie ma bezpośredniego połączenia. Trzeba się kilka razy przesiadać – jadąc do Norwegii przynajmniej czterokrotnie! Komu jednak się nie marzy kilkanaście (bądź kilkadziesiąt) godzin spędzonych w pociągu, wybierze raczej pozostałe opcje.

Szybszy zdecydowanie jest samolot – loty do Kopenhagi, Göteborga, Oslo bądź Sztokholmu oferują m.in. SAS, PLL LOT, Wizz Air oraz Norwegian Air. Ceny zależą oczywiście do przewoźnika oraz od naszego szczęścia w łapaniu aktualnej promocji (a ceny biletów potrafią się zmieniać nawet kilka razy dziennie). Największy problem w tym przypadku to przewóz bagażu – szczególnie tanie linie odbijają sobie zniżki na bilet dodatkowymi, wcale nie najmniejszymi, opłatami. Poza tym lotniska umiejscowione są tylko przy większych aglomeracjach. To wymusza zorganizowanie kolejnego transportu, jeśli nie jest to Twój kierunek docelowy.

To może autokar? Mamy w tej kategorii całkiem spory wybór. Do Skandynawii jeżdżą m.in. Sindbad, Eurobus-Eurolines Polska, Almabus oraz wiele mniejszych spedytorów. Realizują oni przewozy z różnych rejonów Polski i docierają zarówno do większych miast, jak i mniejszych miasteczek w wielu państwach europejskich. I chociaż lista przystanków jest zdecydowanie większa niż lotnisk, jednak i tutaj są ograniczenia. Być może Twój cel wcale nie będzie po drodze żadnemu przewoźnikowi, a Twój ekwipunek może się nie zmieścić we wspólnym bagażniku.
Zdecydowanie najlepiej jest pojechać własnym samochodem. Nie tylko zabierzesz tyle walizek, ile zmieścisz do pojazdu, ale także dotrzesz tam, gdzie chcesz – nawet do domku w środku lasu. Aby jednak nie spędzić kilkunastu godzin za kółkiem, zamiast trasy przez Niemcy, lepiej wybrać drogę morską.

Jak przepłynąć Bałtyk i się nie zmęczyć?

prom Polonia - wycieczki skandynawiaDecydując się na rejs do Szwecji, nie tylko się nie zmęczysz, ale i doskonale zregenerujesz. Pod tym kątem prym wiodą linie promowe Unity Line. Promy Polonia i Skania to jedne z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych promów, jakie kursują pomiędzy Polską a Szwecją. Wypływają ze Świnoujścia, a kończą swój bieg w Ystad. Stamtąd jest już tylko półtorej godziny drogi do Kopenhagi, trzy do Göteborga i sześć do Oslo. Większość czasu spędzasz więc na promie i… się relaksujesz. Nie musisz siedzieć w jednym miejscu, tak jak w samolocie bądź autokarze, masz zdecydowanie więcej miejsca dla siebie i otaczają Cię piękne widoki na otwartą przestrzeń morza, co pozwala odpocząć także Twoim oczom. Warto wynająć jedną z wygodnych kabin i zafundować sobie krótką drzemkę w ciągu dnia bądź dłuższy sen w nocy.

Co się dzieje na trasie Świnoujście – Ystad?

Kto nie chce „leżakować” podczas rejsu, niech postawi na rozrywkę. Promy Unity Line oferują wiele możliwości w tym zakresie. Na gości czekają restauracje à la carte – z daniami opracowanymi przez doświadczonych szefów kuchni oraz bary z przekąskami. Zarówno młodsi, jak i starsi pasażerowie znajdą tu coś dla siebie.Prom Polonia - kącik zabaw dla dzieci

Dorośli mogą wypić drinka w jednym z pubów lub zaszaleć w pokładowej dyskotece, a dzieci pohulać w przygotowanym specjalnie dla nich kąciku zabaw. Przewoźnik dba o stronę artystyczną podróży – specjalną oprawę mają takie dni, jak chociażby Mikołajki, Walentynki czy Dzień Kobiet, często też można natrafić na występy taneczne, kabaretowe, pokazy barmańskie czy koncerty. Potrzebujesz kupić prezent dla cioci ze Szwecji, a może po prostu chcesz uzupełnić domowe zapasy? Koniecznie zajrzyj do sklepu – jest bogato zaopatrzony w słodycze, alkohole, kosmetyki i zabawki, a ceny potrafią być bardzo konkurencyjne w stosunku do tych na lądzie.

 Disco Bar na promach do Skandynawii - Unity Line

Kto woli rejs promem od lotu samolotem?

Promy do Szwecji wybierają zazwyczaj rodziny z dziećmi, osoby, które chcą przewieźć własny samochód, rower bądź motocykl, a także ci, którzy nie chcą na czas wyjazdu rozstawać się ze swoim czworonożnym pupilem. Po pierwsze dlatego, że można przewieźć dużo bagażu, a jadąc z dziećmi niewątpliwie trudno się ograniczyć, po drugie rower lub motocykl możemy przewieźć gratis, a po trzecie – na promie można wynająć kabiny, które są przygotowane do przewozu zwierząt. Cechą, którą cenią wszyscy, jest elastyczność – Unity Line wysyła promy do Szwecji dwa razy dziennie – wystarczy wybrać, czy woli się podróżować porą dzienną czy nocną.

Restauracja Steak House na promach do Szwecji Unity Line

Gdzie znaleźć promocje na prom?

Niezależnie, czy jedziesz do Skandynawii sam, z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami, zaglądnij na stronę www.unityline.pl. Czekają tam na Ciebie oferty przejazdowe, dopasowane do Twoich aktualnych potrzeb. Sporo zaoszczędzisz, przeprawiając się przez Bałtyk w grupie. Przy czterech osobach podróżujących samochodem, zapłacisz za pojedynczy bilet na prom zaledwie 185 zł. To jednak nie wszystko – 10% rabatu złapiesz, zamawiając rejs w obie strony, a za rezerwację online przewoźnik naliczy ci dodatkowo 5% zniżki. Jeśli Szwecja nie jest Twoim końcowym przystankiem i w planach masz zwiedzanie Danii, zwróć uwagę na oferty łączone (Bilet do Kopenhagi) – tu bilety promowe i opłaty za dalszy dojazd (przejazd mostem Øresund do Kopenhagi bądź katamaranem do Rønne) masz w pakiecie. Jeśli nie wiesz, jaka oferta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza, skontaktuj się z doradcą Unity Line (linia dla telefonów stacjonarnych +48 801 989 771 i komórkowych +48 91 88 02 909).

prom Skania - wygodna podróż do Skandynawii z Unity Line

Kabina dwuosobowa na pokładzie promów Unity Line