Zastanawiasz się, jakich formalności należy dopełnić przed rozpoczęciem pracy w Szwecji? Nie wiesz, jakie prawa przysługują pracownikom lub jaka powinna być wysokość dodatku urlopowego? Teraz możesz uzyskać natychmiastową odpowiedź na te i wiele innych pytań.

Osoby szukające zatrudnienia lub porady eksperta w dziedzinie prawa pracy mogą skorzystać z nowej usługi uruchomionej przez EURES – bezpłatnego chatu. W każdy piątek w godzinach od 10:00 do 13:00 doradcy EURES na żywo udzielą odpowiedzi (w języku angielskim) na wszystkie pytania dotyczące pracy w Szwecji.

Rozpocznij czat >>

wybierając szwedzkiego konsultanta z listy

EURES to instytucja wspierająca osoby zainteresowane wyjazdem w celu podjęcia pracy poza granicami swojego państwa oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z zagranicy. Sieć doradców EURES tworzą doświadczeni specjaliści, którzy dzielą się ekspercką wiedzą na temat europejskiego rynku pracy oraz różnic w polityce zatrudnienia. Instytucja powołana przez Komisję Europejską już od ponad dwudziestu lat świadczy usługi z zakresu pośrednictwa pracy, ukierunkowania i dopasowania ofert, oraz udzielania informacji na temat praktycznych, prawnych i administracyjnych kwestii dotyczących pracowników na terenie krajów Unii Europejskiej, Islandii, Szwajcarii i Lichtensteinu, a także Norwegii.