Ostatnie miesiące pokazują, że przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Epidemia koronawirusa i obostrzenia z nią związane zweryfikowały wiele naszych planów oraz przekonań związanych z pracą, wypoczynkiem czy kontaktami międzyludzkimi.

Czas izolacji szczęśliwie jednak mija. Jesteśmy w trakcie realnego łagodzenia ograniczeń, w tym – wyczekiwanego przez wielu – zniesienia zamknięcia granic. Po początkowej euforii związanej z tym faktem, możemy zacząć zadawać sobie pytania. Korzystać i podróżować? Czy to na pewno bezpieczne? A może lepiej dmuchać na zimne i pozostać w domu?

Co robić? Odpowiedź jest jedna: to zależy. Nikt nie podejmie decyzji za nas. A już na pewno – nikt nie da jednej odpowiedzi pasującej do wszystkich możliwości. Musimy zebrać najważniejsze fakty i sami ocenić – kiedy warto wybrać się w podróż, a kiedy lepiej się wstrzymać.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę planując udany i bezpieczny wyjazd?

Po pierwsze:

● sposób podróżowania

Środek transportu odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o wpływ na nasze bezpieczeństwo. Oczywiście, najlepiej jeśli będzie to nasz własny samochód. Jeśli jednak to nie wchodzi w grę, dobrze gdy nasz sposób podróżowania zapewni nam odpowiednio dużo miejsca, tak byśmy swobodnie mogli utrzymać stosowną odległość od innych.

W pociągu, autobusie czy w samolocie – zamknięci jesteśmy w dość ciasnej przestrzeni. Nasza możliwość przemieszczania się jest więc mocno ograniczona. Sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej, jeśli zdecydujemy się na podróżowanie promem. Jako pasażerowie dysponujemy tu naprawdę sporą przestrzenią.

Możemy wyjść na otwarty pokład i odetchnąć świeżym, morskim powietrzem. Mamy możliwość spacerowania, tańczenia i robienia zakupów. Dzieci mogą swobodnie bawić się w specjalnej strefie przeznaczonej tylko dla nich. Możemy wykupić własne kabiny sypialne. A najlepsze jest to, że nie ma żadnego problemu, aby w dalszą podróż, wybrać się własnym samochodem, motocyklem lub rowerem. W końcu na promie Unity Line przewieziesz praktycznie wszystko – nawet swojego kochanego pupila.

Po drugie:

● reżim sanitarny

Wygodami podróżowania promem w czasach epidemii koronawirusa możemy się cieszyć, między innymi, dzięki utrzymywaniu wysokiego reżimu sanitarnego na pokładach.

Z czym się to wiąże?

Przykładowo: przed wejściem na pokład obowiązkowy jest pomiar temperatury ciała – osoby z podwyższonym wynikiem nie są wpuszczane na pokład. Na promach zwiększono częstotliwość dezynfekcji zarówno powierzchni płaskich,  jak i kabin pasażerskich czy miejsc ogólnodostępnych. Pojemniki z płynem dezynfekującym i rękawiczki są rozmieszczone w praktycznie każdym miejscu użyteczności wspólnej na promie: barach, recepcji, punktach gastronomicznych, sklepach itp. Osoby stojące obok siebie w przestrzeni publicznej  muszą zachować odległość 2 metrów. W pomieszczeniu natomiast, nie może znajdować się więcej niż 1 osoba na m2.

Dla bezpiecznego podróżowania ważne jest, aby zasad tych przestrzegała zarówno obsługa, jak i podróżujący. Zwracajmy na to uwagę!

Po trzecie:

● odpowiedni wybór ofert

Nie ma to może bezpośredniego związku z bezpieczeństwem. Niemniej jednak mocno wpływa na nasze samopoczucie i zadowolenie z podróży. Możliwość dopasowania wyjazdu do własnych, unikalnych preferencji to niewątpliwie ogromna zaleta. Wprawdzie Unity Line oferuje 1 kierunek: Skandynawię. Ale ileż tu jest możliwości! Szeroki wybór dedykowanych wycieczek może przyprawić o zawrót głowy nawet wytrawnego podróżnika.

Kochasz ruch i aktywność fizyczną? Świetnie! Możesz rozpędzić się rowerem na najpiękniejszych trasach w Europie („Rowerowy raj”). Wolisz spalić mnóstwo kalorii w rytm energetycznej muzyki? Wskakuj na parkiet na wycieczce „Zumba Miłe Panie”. Tęsknisz za wyciszeniem, medytacją i chwilą dla siebie? Polecamy „Rozkołysaną asanę”. A może jesteś molem książkowym lub kinomanem z żyłką detektywa? Na pewno zainteresują Cię wyjazdy: „Na tropie szwedzkich kryminałów” lub „Wielki skok na Kopenhagę”.

Unity Line to nie tylko kompleksowe, zorganizowane wycieczki. To przede wszystkim stałe, wahadłowe połączenie między Polską, a  Szwecją. Zdajemy sobie sprawę, że jest wielu takich pasażerów, którzy wolą przemierzać kilometry na własnych zasadach. Nie narzucamy im więc żadnych planów zwiedzania – ale możemy zaproponować kilka znaczących ułatwień.

Przykładowo: chcecie wybrać się do stolicy Danii? Wystarczy… 1 bilet. Tak właśnie działa oferta „Bilet do Kopenhagi”. W jej cenie znajduje się zarówno rejs promem, jak i opłaty związane z podróżowaniem przez most nad Sundem (autobusowe lub samochodowe). Pełna wygoda!

A może planujesz wyjazd samochodem z całą rodziną? To na pewno zainteresuje Cię „Pakiet z dzieckiem”, w którym 4-osobową kabinę na promie masz gratis – i to w obie strony! Zamiast samochodu wolisz jednoślad? Zwróć uwagę na bliźniacze pakiety: „Odkryj Szwecję na motocyklu” lub „Odkryj Szwecję na rowerze”.

A więc…

Możliwości jest naprawdę wiele. Zatem – czy powinniśmy z nich korzystać i cieszyć się otwarciem granic oraz swobodnym podróżowaniem? Oczywiście! Ważne jednak, aby pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych. Wybierać mądrze i stosować się do ogólnych zaleceń – których celem nie jest utrudnianie podróżowania lecz czynienie go w ogóle możliwym!